ଛତ୍ରପୁର ପ୍ଲାଟଫର୍ମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ECoR କୁ ସମାଲୋଚନା |

8 / 100

ଛତ୍ରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ମୁଖ୍ୟାଳୟ, କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଥିବାରୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜାମର ଛତ୍ରପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ସଂରଚନା ପେଣ୍ଟିଂ ଭିତରେ ଥିବା ବିଳମ୍ବ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ରେଳ ବୋର୍ଡ 2018-19 ରେ ଆଠ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲା। ଏହି ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ସତୁରି କୋଟି ଟଙ୍କା କିନ୍ତୁ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବା ପାଇଁ କ steps ଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ଛତ୍ରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ମୁଖ୍ୟାଳୟ, କଲେକ୍ଟରେଟ୍ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଥିବାରୁ ଏହି ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଛତ୍ରପୁର ସହର ଏବଂ ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳକୁ ଯିବା ପାଇଁ ରେଳବାଇ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିଲେ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସର୍ବ ପୁରାତନ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟରୁ ଏହାର ସଂରଚନା ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଥିଲା ଏବଂ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ଗୁଡ଼ିକର ଯାତାୟାତ କରିବା ଏବଂ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା | ଏହି ସମୟରେ ବରିଷ୍ଠ ଉପଦେଷ୍ଟା ତଥା ଛତ୍ରପୁର ଅଭିଜିତ କମିଟି ସଭାପତି ବି ଶ୍ରୀନିବାସ ରବିବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ପଠାଇ ଏହି ସମସ୍ୟାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଶ୍ରୀନିବାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନୁମୋଦନ ପତ୍ର ସହିତ, ଡିସେମ୍ବର 31, 2020 ସୁଦ୍ଧା ରେଳବାଇ ବୋର୍ଡ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟର ଶେଷ ସ୍ପର୍ଶ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଅଗଷ୍ଟ 2022 ରେ, ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇ ଇ-ଟେଣ୍ଡର ଭାସୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଗଣନା ସଂଖ୍ୟା ଭିତରେ କିଛି ସମାନ ହୋଇପାରି ନଥିଲା ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପରେ ଦିନେ କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ଶ୍ରୀନିବାସ ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳପଥ ନାରାୟଣ ସଙ୍କରର ସାଧାରଣ ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ ଭେଟି ତାଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ପରେ ସଙ୍କାର ବିଭାଗୀୟ ରେଳ ସୁପରଭାଇଜର (DRM) ରିଙ୍କେଶ ରୟଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇ ସୋମବାର ଦିନ DRM ଅଫିସ୍ ସମ୍ପତ୍ତି କହିଛି ଯେ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ସୁଗମ ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଉଦ୍ୟମ ଭିତରେ କିଛି ଭିତରର ଡିଜାଇନ୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍ ହେତୁ ଏହା ଠିକ୍ ସମୟରେ ହୋଇନାହିଁ | ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Read in English